Uderzenie pioruna na Kubie doprowadziło do wybuchu wielkiego pożaru magazynu paliw. Co więcej, nawet w oddalonej o lekko ponad sto kilometrów Hawanie już można zobaczyć dym. Niestety, podczas gaszenia pożaru śmierć poniosło siedemnastu strażaków.

Magazyn paliw jest zlokalizowany niedaleko portu dla supertankowców w Matanzas. Znajduje się tam osiem zbiorników. W piątkowy wieczór, w jeden z nich uderzył piorun, co spowodowało pożar. Później płomienie zdołały zająć drugi zbiornik, trzeci z nich jest zagrożony.

Szacunki wskazują, że rannych zostało ponad sto osób, z czego trzy są w stanie krytycznym. Siedemnastu strażaków zginęło, natomiast ponad tysiąc osób musiało zostać ewakuowanych.

Jak dotąd, władze Rosji, Wenezueli, Meksyku i Chile wyraziły gotowość, aby pomóc kubańskim strażakom.

Źródło: https://remiza.com.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij