Co najmniej 41 osób zmarło, a ponad 55 jest rannych – to wstępne dane, jakie podają władze po niedzielnym wybuchu pożaru w Kościele w Gizie.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia w kościele Abu Sifin w Gizie, na lewym brzegu Nilu, blisko centrum Kairu. W trakcie wybuchu pożaru w kościele trwało nabożeńtwo, w którym brało udział ponad 5 tysięcy osób.

Jak podaje agencja Rauters, pożar najprawdopodobniej był spowodowany zwarciem klimatyzacji. Pojawienie się płomieni spowodowało panikę wśród zgromadzonego tam tłumu, który wzajemnie się tratował prórbując opuścić budynek.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Ministerstwo Zdrowia Egiptu, dokładna liczba ofiar wciąż nie jest znana.

źródło: tvn24.pl, polsatnews.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij