PSP jest w trakcie przygotowywania 700 metrowej zapory, która ma na celu pomóc wyławiać z Odry martwe ryby. Polacy są gotowi pożyczyć zaporę Niemcom, którzy nie dysponują takim sprzętem.

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – polecił przekazać ponad 700 metrów zapory, dzięki której uda się wyłowić z Odry śnięte ryby, do województwa zachodniopomorskiego. „Polscy strażacy są gotowi do pomocy po niemieckiej stronie rzeki” – można przeczytać na Twitterze PSP.

Po otrzymaniu informacji od Niemców, zgłaszającej, że nie mają oni zapory, Komendant Główny PSP polecił ją przygotować.

Rzecznik PSP ogłosił, że jeżeli Niemcy zwrócą się do polskich strażaków o pomoc, to zapora zostanie im udostępniona. Inicjatywa musi wyjść z ich strony, jako że budowa byłaby prowadzona od ich brzegu.

Źródło: https://www.pap.pl/

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij