Aresztowano 24-letniego mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń w gminie Kazimierz Dolny. Areszt potrwa trzy miesiące. Mężczyzna był kiedyś strażakiem ochotnikiem. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W weekend zatrzymano 24-latka podejrzanego o spowodowanie serii pożarów w ciągu ostatnich miesięcy. Jak się okazało, mężczyzna pełnił kiedyś służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, jednak w pewnym momencie podziękowano mu za współpracę.

Podejrzany przyznał, że podpalał, bo fascynowała go praca strażaków. Jak informuje szef prokuratury rejonowej w Puławach Grzegorz Kwit - powiedział również, że pojawiał się u niego nagły i silny impuls, aby coś podpalić. Zachodzą wątpliwości co do tego, czy był w stanie kontrolować swoje zachowanie. Stąd też decyzja o tymczasowym areszcie.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów dotyczących spowodowania strat wielkich rozmiarów i podpaleń. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: https://www.pap.pl/

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij