Stan alarmowy wprowadzono w Portugalii w związku z upałami. Przewiduje się, że temperatura może przekroczyć 38 stopni Celsjusza, co przy silnym wietrze stwarza ogromne zagrożenie pożarowe.

Portugalski rząd wysłał wiadomości do wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, przypominające o zakazie rozpalania ognisk oraz wykonywania prac polowych w miejscach objętych wysokim ryzykiem wybuchu pożaru.

Stan alarmowy obowiązuje od niedzieli i ma potrwać do wtorku.

Jak dotąd wiadomo, że sześciu strażaków zostało rannych podczas prowadzonych akcji.

Pięciu z nich uczestniczyło w wypadku wozu gaśniczego w okolicach masywu górskiego Serra da Estrela, natomiast szósty odniósł obrażenia w trakcie walki z pożarem gminie Almada w okolicach Lizbony.

W walkę z kilkunastoma pożarami w całym kraju zaangażowanych jest ponad pół tysiąca strażaków.

Źródło: https://www.rmf24.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij