Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia!

Wydarzenie, które przez dekady umacniało swoją pozycję trzeciej po Paryżu i Londynie wystawy branży obronnej w Europie zapowiada się rekordowo. Salon odbędzie się w Kielcach od 6 do 9 września. 10 września zaplanowano Dzień Otwarty.

Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia, już dziś wiadomo, że zaprezentuje się ponad 600 wystawców z blisko 30 państw. Będzie to absolutny rekord w historii Salonu. To oznacza także, że do Targów Kielce przyjedzie o 50% więcej firm niż jeszcze rok temu. Do Kielc przybędą przedstawiciele przemysłu obronnego: Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, Finlandii, Korei, Estonii, Włoch czy Turcji. Ta ostatnia na tegorocznym MSPO odegra szczególną rolę – przygotuje wystawę narodową. W targach udział weźmie 27 tureckich firm zajmujących się obronnością.

W Kielcach obecne będą również trzy firmy koreańskie, które mają dostarczyć Polsce aż tysiąc czołgów K2, 672 haubic samobieżnych K9A1 oraz 48 samolotów bojowych FA-50. Na koreańskich stoiskach nie pojawi się sprzęt, ale będzie można zobaczyć makiety w skali 1/7. Silna będzie obecność amerykańskiego przemysłu obronnego. Podczas MSPO zobaczymy m.in. czołgi Abrams, planowane jest także zaprezentowanie wyrzutni rakietowych M142 HIMARS, które dały się poznać jako doskonały sprzęt podczas wojny w Ukrainie. Ministerstwo Obrony Narodowej 5 kwietnia 2022 r. podpisało umowę na 250 Abramsów M1A2 SEPv3, czyli czołgi najnowszej generacji. W polskich planach zakupowych jest także niemal pół tysiąca wyrzutni Himars.

Nie zabraknie również śmigłowców. Będą amerykańskie śmigłowce transportowe CH-47 Chinook, wielozadaniowy Black Hawk i szturmowy AH-4 Apache. A także prezentowany po raz pierwszy w Targach Kielce Bell AH-1Z VIPER. Włosi zaprezentują lekki śmigłowiec AW109 Trekker i średni AW139M.

Jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się od 6 do 9 września. Możliwy jest już zakup biletów i rejestracja online na stronie internetowej wydarzenia. Wstęp na MSPO tylko dla osób pełnoletnich. Program, lista wystawców i szczegółowe informacje o targach dostępne są na stronie www.mspo.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij