Nowa ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych, obowiązująca od początku 2022 r., zawiera nieścisłość w przepisach, przez którą nowi kierowcy pojazdów OSP nie otrzymują zaświadczeń uprawniających do kierowania pojazdem uprzywilejowanym.

Nowa ustawa uchyliła przepisy poprzedniej, która regulowała te kwestie.

Zgodnie z komunikatem z portalu prawo.pl: "Starostowie odmawiają wydania zezwolenia podnosząc, że nie wiadomo, kto jest obecnie podmiotem uprawnionym do wydania dla kierującego pojazdem OSP stosownego zaświadczenia potwierdzającego".

Jak pisze wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel: „Z całą pewnością istnieje nieścisłość w przepisach ww. aktów prawa powszechnie obowiązującego, którą należy wyeliminować poprzez zmianę przepisów ustawy o kierujących pojazdami”. Dodaje także, że resort podjął działania w sprawie nowelizacji ustawy oraz uregulowania nieścisłości.

Źródło: https://www.prawo.pl/

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij