Program „Pierwszy Ratownik” to inicjatywa, która ma na celu przeszkolenie m.in. członków OSP pod kątem szybkiego i sprawnego udzielania pierwszej pomocy. Pozwoli to na zwiększenie szans poszkodowanych na przeżycie.

Projekt "Pierwszy Ratownik" ma na celu przeszkolenie członków Ochotniczej Straży Pożarnej pod kątem szybkiego i prawidłowego udzielania pomocy poszkodowanych. To właśnie strażacy są najczęściej pierwsi na miejscu zdarzenia i jako pierwsi mają kontakt z potrzebującymi, zanim na miejsce dojedzie karetka pogotowia.

W specjalnym szkoleniu będą mogli również wziąć inni chętni, w tym osoby cywilne niezrzeszone w organizacjach ratowniczych.

Częścią projektu jest system teleinformatyczny, który będzie informował zarejestrowanych "Pierwszych Ratowników" o zdarzeniach w okolicy, dzięki czemu czas dotarcia do poszkodowanego będzie jeszcze krótszy.

Program zostanie pilotażowo uruchomiony w gminie Ostrów Wielkopolski już we wrześniu.

„Pierwszy Ochotnik” został zainicjowany przez Marcina Fleischera, strażaka OSP i ratownika medycznego. Koordynacją programu zajmuje się Grzegorz Szyszko, dyrektor wykonawczy ZOW w Lublinie. Program będzie opierał się o działalność wolontaryjną.

Źródło: strażacki.pl, wlkp24.info

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij