Do Polski przyjechały delegacje szefów służb ratowniczych z Ukrainy, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Wizyta zagranicznych gości potrwa do 7 września.

Delegacje służb ratowniczych z Ukrainy, Litwy Łotwy i Estonii przyjechały do Polski na zaproszenie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka.

Wizyta zagranicznych gości potrwa od 5 do 7 września. Głównym tematem rozmów między zaproszonymi delegacjami jest współpraca służb ratowniczych w obliczu wojny na Ukrainie.

Spotkanie rozpoczęto od wizyty w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie szefowie służb ratowniczych z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski podpisali wspólne oświadczenie wspierające Ukrainę w dążeniu do dołączenia do Unijnego Mechanizmu Obrony Ludności. Delegacje omawiały także dotychczasową pomocą udzieloną Ukrainie.

Podczas pobytu w Polsce delegacje odwiedzą m.in. Szkołę Główną Służby Pożarniczej oraz Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie.

 

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij