MSWiA chce zachęcić doświadczonych funkcjonariuszy do jak najdłuższego pozostawania w służbie. Resort zaproponował kilka rozwiązań, na których wprowadzenie zaplanowano w budżecie na 2023 rok ponad 400 milionów złotych.

Ministerstwo przedstawiło swoje propozycje podczas spotkania ze związkowcami m.in. straży pożarnej i policji. Dyskusja odbyła się 4 października.

W trakcie rozmów ustalono, że minimalny dodatek funkcyjny zostanie podniesiony do 20 procent.

Jedną z propozycji resortu jest również wzrost należności z tytułu wysługi lat. Należność miałaby rosnąć co roku o jeden dodatkowy procent po odsłużeniu przez funkcjonariusza 15 lat. Maksymalny dodatek za wysługę lat wynosi aktualnie 35%, a po zmianie ma wynieść 56%.

Ustalono również, że od 1 stycznia 2023r. kadeci i podchorążowie w szkołach pożarniczych będą otrzymywali wynagrodzenie równe najniższemu świadczeniu w formacji.

Podniesiona zostanie ponadto pomoc mieszkaniowa oraz równoważnik za brak lokalu mieszkaniowego dla strażaków PSP.

Źródło: remiza.com.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij