Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” przygotowuje się do organizacji ogólnopolskiej manifestacji. Trwa akcja informacyjna.

Ogólnopolska manifestacja NSZZ „Solidarność” odbędzie się 17 listopada w Warszawie. Protest jest związany m.in. z brakiem reakcji rządu na oczekiwane przez środowisko podwyżki wynagrodzeń.

W związku ze zbliżającym się terminem protestu związkowcy rozpoczęli akcję informacyjną, która polega na oflagowaniu budynków komend i pojazdów służbowych oraz rozpowszechnianiu postulatów protestacyjnych w mediach społecznościowych i na terenach komend.

Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” złożyła ponadto petycję do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Petycja zawiera następujące postulaty branży pożarniczej:

  • urealnienie budżetów komend w zakresie wydatków rzeczowych,
  • doetatyzowanie służby w związku z ciągłym wzrostem zakresu zadań realizowanych przez PSP,
  • wdrożenie w życie zmian rozporządzenia o pełnieniu służby przez strażaków PSP m.in. w zakresie rozliczania czasu służby strażaków skierowanych do szkół i ośrodków szkolenia,
  • wdrożenie systemowych rozwiązań w zakresie wynagrodzeń pracowników cywilnych PSP,
  • urealnienie siatki płac funkcjonariuszy i pracowników PSP w związku z ciągłym jej spłaszczaniem,
  • urealnienie świadczeń socjalnych wypłacanych strażakom,
  • zaliczenie do wysługi emerytalnej dodatkowej należności z tytułu wysługi lat, proponowanej przez MSWiA.

Źródło: Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij