Nowy statek pożarniczy „STRAŻAK-28” prawdopodobnie już w listopadzie zostanie przekazany do Portowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. trwają próby sprawności konstrukcji nowego statku pożarniczego. „STRAŻAK-28” ma 29,2 m długości i 10,47 szerokości, a jego zanurzenie konstrukcyjne to 3,45 m. Statek może rozwinąć prędkość do 12 węzłów na godzinę.

„STRAŻAK-28” będzie wykorzystywany m.in. do akcji gaśniczych na zbiornikowcach LNG oraz do zabezpieczania portów w Szczecinie, Policach i Świnoujściu.

Wartość statku pożarniczego to ponad 40 milionów złotych.

Źródło: strażacki.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij