Strażacy, policjanci, funkcjonariusze straży granicznej i służby więziennej zorganizowali protest przed kancelarią premiera. Przedstawiciele służb domagali się m.in. podwyżek płac.

Protest służb mundurowych odbył się w środę, 9 listopada przed kancelarią premiera w Warszawie. Demonstranci rozpoczęli akcję około godz. 11:30.

Główną przyczyną protestu jest niezgoda na pomysł rządu, który zaproponował służbom mundurowym podniesienie płac o 7,8%. Jak wskazuje szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał JankowskiWszyscy wiemy jaka jest inflacja, i to co proponuje rząd (...) jest nie do przyjęcia. Pracownicy służb mundurowych domagają się podwyżek wynagrodzeń o 20 procent.

Rafał Jankowski powiedział, że rząd nie myśli w ogóle o tych, którzy zapewniają krajowi bezpieczeństwo i podkreślił, że być może już za chwilę nie będzie miał kto tego robić.

Z protestującymi spotkał się wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Polityk powiedział, żeChociaż postulaty związkowców często są twarde, nie zawsze możemy je spełnić, ale obiecuję państwu jedną rzecz: że zawsze ich wysłuchamy, rozpatrzymy je (…). Wypowiedź wiceministra nie została jednak przyjęta przez obecnych na proteście z entuzjazmem.

Maciej Wąsik podkreślił również, że petycja uczestników protestu zostanie rozważona przez MSWiA.

Źródło: www.polsatnews.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij