Pożary aut na zabrzańskich ulicach. Całkowicie spłonęło lub zostało uszkodzonych ponad 20 pojazdów.

Do podpaleń doszło w nocy z 21 na 22 listopada. Ogień pojawił się w dzielnicy Rokitnica. Pierwsze zgłoszenie o płonącym aucie przy ul. Krakowskiej strażacy z Zabrza otrzymali ok. godziny 2:30. Kolejne zgłoszenia o pożarach aut dotyczyły m.in. ulic Nyskiej, Grzybowskiej i Borowej.

Pojazdy zostały uszkodzone w różnych stopniu. Jak powiedział oficer prasowy mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, na ten moment przypuszcza się, że za podpaleniami stoi jeden sprawca, który niszczył pojazdy w charakterystyczny sposób.

W związku ze skalą podpaleń i wysokością strat, w sprawie podpalacza będzie prowadzone nie dochodzenie, ale śledztwo.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wydarzenia.interia.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij