Strażacy z JRG 1 Bydgoszcz zostali wezwani do pożaru mieszkania. Dotarcie na miejsce zdarzenia było jednak mocno utrudnione ze względu na ogrodzenie terenu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 listopada. Strażacy otrzymali wezwanie o pożarze mieszkania przy ul. Stawowej w Bydgoszczy. W lokalu przebywało dwóch mężczyzn.

Na miejscu okazało się, że strażacy nie mogą się dostać do budynku ze względu na zamkniętą klatkę schodową. Podjęto więc decyzję o wybiciu szyby w drzwiach klatki. Próba dostępu do czekających na pomoc mężczyzn przez balkon również nie była możliwa, z uwagi na ogrodzenie terenu i zamkniętą bramę wjazdową.

Dodatkowym utrudnieniem wydłużającym akcję ratunkową były rosnące wokół bloku drzewa, które stanowiły przeszkodę dla drabiny.

Strażakom z JRG 1 Bydgoszcz ostatecznie udało się utorować drogę do miejsca akcji i w porę uratować poszkodowanych. Konieczna była również ewakuacja pozostałych mieszkańców bloku.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale strażacy podkreślają, że powszechne obecnie ogradzanie terenów mieszkalnych jest bardzo niebezpieczne dla mieszkającej tam ludności. – Pamiętajmy, że drogi pożarowe czy ewakuacyjne powinny być pozbawione jakichkolwiek przeszkód, tak by w chwili zagrożenia ratownicy mogli skupić się na niesieniu pomocy, nie na zastanawianiu się, jak dojechać na miejsce działań. W tym przypadku obyło się bez ofiar. Co jeśli następnym razem na pomoc będzie za późno?czytamy na profilu Bydgoszcz 998 na Facebooku.

Źródło: Radio PiK, Bydgoszcz 998 (FB)

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij