Związki zawodowe służb mundurowych doszły do porozumienia z rządem. Funkcjonariusze otrzymają dodatkowe środki finansowe, m.in. świadczenie za długoletnią służbę.

Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych i strony rządowej odbyło się 5 grudnia w siedzibie MSWiA. W spotkaniu udział wziął m.in. przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian” Łukasz Kunek.

Strona związkowa i rządowa potwierdziły, że bardzo ważną kwestią jest zachęcenie doświadczonych funkcjonariuszy do jak najdłuższego pozostawania w służbie. W związku z tym od 2023 roku wszyscy funkcjonariusze służb mundurowych podległych MSWiA z 15-letnim stażem służby będą otrzymywać specjalny dodatek.

Świadczenie motywacyjne będzie początkowo wynosiło 5 proc. wynagrodzenia, a następnie będzie rosło co rok do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach służby. – Po przekroczeniu 25. roku służby nowe świadczenie będzie utrzymywało się na poziomie 15 proc. i w żaden sposób nie wyklucza się z już wprowadzonymi świadczeniami w wysokości 1,5 tys. zł brutto po 25 latach służby i 2,5 tys. zł brutto po 28,5 latach służby czytamy w komunikacie kierownictwa MSWiA oraz związków zawodowych.

Związki zawodowe wynegocjowały również zwiększenie nakładów finansowych na fundusz nagród. W 2023 roku na nagrody dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa zostanie przeznaczonych dodatkowo 30 milionów złotych.

Ustalono ponadto, że kadeci i podchorążowie w szkołach pożarniczych będą otrzymywali świadczenie pieniężne równe najniższemu uposażeniu w formacji. Strażacy zyskają ponadto podwyższenie pomocy mieszkaniowej oraz równoważnika za brak lokalu mieszkalnego do stawek obowiązujących w Straży Granicznej i Policji. Świadczenia te będą co roku waloryzowane.

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij