Ruszył nabór wniosków na dotacje dla OSP z terenów wiejskich. Do jednostek trafi 13,5 milionów złotych.

Nabór wniosków w ramach programu „Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich” ogłosił Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Jak czytamy w ogłoszeniu opublikowanym przez FSUSR, „Z dofinansowania udzielonego przez Fundusz Składkowy mogą być pokrywane wyłącznie koszty zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego, remontu i modernizacji strażnic OSP z wyłączeniem zakupu wyposażenia pomieszczeń strażnic w tym m.in.: mebli, sprzętu AGD, RTV oraz umundurowania bojowego/galowego”.

Na dotacje dla OSP przeznaczono 13,5 miliona złotych. Regulamin programu określa, że wsparcie dla pojedynczej jednostki nie może przekroczyć 20 tys. złotych. Wkład własny OSP nie może natomiast stanowić mniej niż 2 procent dofinansowania.

Wnioski o dotacje można składać w formie papierowej pocztą tradycyjną lub osobiście w siedzibie FSUSR w Warszawie do 30 grudnia 2022 roku.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij