Komenda Główna PSP oraz 16 komend wojewódzkich PSP otrzyma ponad 51,7 mln złotych na zakup sprzętu do prowadzenia działań ratowniczych.

Środki zostaną przekazane na 2023 rok w ramach POLiŚ z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy udziale budżetu państwa.

Pieniądze zostaną przeznaczone na:

  • 4 autobusy do przewozu osób,
  • namioty wraz z osprzętem,
  • kontenery kwatermistrzowskie, sanitarne i paliwowe,
  • sprzęt analityczny,
  • zestawy do gaszenia lasów dla SGRW współpracujących ze śmigłowcem,
  • sprzęt do szkolenia dla Ośrodków Szkolenia PSP w zakresie ratowania życia, zdrowia i mienia oraz usuwania skutków katastrof naturalnych oraz wywołanych działalnością człowieka.

Umowę na przekazanie środków podpisano 29 grudnia 2022 roku. Stronę rządową reprezentowali: Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska oraz Sławomir Mazurek, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedstawicielem straży był komendant wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, który został wskazany przez komendanta głównego do realizacji projektu.

 

Źródło: Komenda Główna PSP

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij