Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował o testowaniu nowego rozwiązania, które ma pomóc w gaszeniu pożarów samochodów elektrycznych.

Temat trudności, jakie wiążą się z gaszeniem pożarów samochodów elektrycznych poruszył w Sejmie sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik. – Głównym problemem przy działaniach jest znaczne zapotrzebowanie na wodę niezbędną do gaszenia i chłodzenia palących się baterii w tego typu pojazdachpowiedział przedstawiciel resortu.

Maciej Wąsik przekazał, że obecnie w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie trwają testy specjalnych płacht gaśniczych, które mają usprawnić gaszenie aut elektrycznych. – Jeżeli testy zakończą się pozytywnie i będzie to rozwiązanie atestowane, będziemy szybko działali, żeby to rozwiązanie było powszechne we wszystkich jednostkach. Jest to rozwiązanie tanie. Jedna płachta kosztuje nieco ponad 10 tysięcy złotych powiedział Maciej Wąsik.

W 2022 roku strażacy brali udział w 10 akcjach gaszenia samochodów elektrycznych, z czego najdłuższa trwała ponad 9 godzin.

Źródło: remiza.com.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij