Zakończył się konkurs na projekt logo krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Komisja konkursowa miała do przejrzenia ponad 100 prac.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłosił wyniki konkursu na projekt logo KSRG. Projekty można było zgłaszać od 9 grudnia 2022 r. do 16 stycznia 2023 r. Obsługą konkursu zajęło się Biuro Ochrony Ludności KG PSP.

Do konkursu zgłoszono 110 projektów. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, na logo krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego wybrano grafikę stworzoną przez Marcina Słowińskiego. Jak czytamy w komunikacie KG PSP: „Zastosowana w projekcie symbolika znaków przedstawia mapę Polski oraz tarczę. Mapa odzwierciedla działanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie całego kraju, ale także jego udział w Unijnym Mechanizmie Ochrony Ludności oraz partnerstwo i współpracę wszystkich polskich służb. Tarcza symbolizuje ochronę i zabezpieczenie, jakie zapewniają ratownicy działający wspólnie w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”.

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij