Mieszkaniec wielkopolskiego Kaźmierza zgłosił służbom informację o dużym pożarze. Na miejscu funkcjonariusze odkryli, że prośba o pomoc była głupim żartem.

Mieszkaniec Kaźmierza zgłosił służbom ogromny pożar wywołany wybuchem pieca. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej i 2 patrole policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze odkryli, że padli ofiarą nieśmiesznego żartu. Okazało się, że 39-latek wpadł na pomysł zaalarmowania służb pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu we krwi i był „bardzo zadowolony ze swojego pomysłu”.

Jak powiedziała asp. Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Głównej Policji w Szamotułach, mężczyzna podczas interwencji zachowywał się wulgarnie i dopuścił się znieważenia policjantów. Żartowniś został zatrzymany i usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Źródło: głoswielkopolski.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij