Specjalna komisja zajmie się wyjaśnieniem zdarzenia z udziałem nowego wozu strażackiego z 40-metrową drabiną mechaniczną. Sprzęt uległ uszkodzeniu podczas ćwiczeń na terenie inowrocławskiej jednostki.

Nowy wóz strażacki został przekazany inowrocławskim strażakom w piątek, 27 stycznia. Nowoczesny pojazd o wartości ponad 3 mln złotych miał służyć do działań ratowniczo-gaśniczych.

Niestety, trzy dni później podczas ćwiczeń na terenie jednostki sprzęt uległ uszkodzeniu. Specjalna 40-metrowa drabina złamała się na wysokości ok. 37 metrów. Na szczęście nikomu nic się nie stało – w koszu przymocowanym do drabiny zamiast ludzi znajdowały się worki z sorbentem o łącznej wadze 400 kilogramów.

W reakcji na to zdarzenie Komendant Główny PSP zlecił wycofanie wszystkich 13 pojazdów tej marki w Polsce.

Sprawą będą zajmować się cztery specjalne komisje, w tym powołana przez producenta. Firma zapewniła, że będzie współpracować przy dochodzeniu wyjaśniającym zdarzenie. Producent zalecił ponadto, by do czasu wyjaśnienia sprawy używać drabin do maksymalnie 32 metrów wysokości.

Źródło: Komenda Główna PSP (Facebook), bydgoszcz.tvp.pl

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij