Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak potwierdził, że polscy strażacy z grupy HUSAR wesprą akcję ratunkową po trzęsieniu ziemi w Turcji.

Silne trzęsienia ziemi wystąpiły w poniedziałek nad ranem na terenie Turcji i Syrii. Wstrząsy były odczuwalne również na Cyprze, w Iraku oraz w Libanie.

Trzęsienia o średniej magnitudzie 7.8 stopni w skali Richtera doprowadziły do śmierci setek osób. Trwa akcja ratunkowa i poszukiwanie ofiar żywiołu.

Tureckie władze ogłosiły alarm czwartego stopnia i poprosiły o pomoc społeczność międzynarodową. Gotowość do wsparcia akcji ratunkowej wyraziła Polska, co potwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. – W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i apelem tureckich władz o pomoc zaproponowałem wysłanie na miejsce ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR KGPSP złożonej z 76 strażaków i ośmiu psów ratowniczychprzekazał szef resortu.

Informację o zaakceptowaniu przez tureckie władze oferty pomocy potwierdził Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak. – Oferta pomocy polskich strażaków z grupy HUSAR została zaakceptowana. Siły PSP udają się do punktu koncentracji w Warszawie. Jeszcze dziś ruszamy z pomocąnapisał na Twitterze.

Źródło: wydarzenia.interia.pl, www.polsatnews.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij