Strażacy z grupy HUSAR prowadzą intensywne działania poszukiwawcze w zniszczonej trzęsieniami ziemi Turcji. Polacy zlokalizowali pod gruzami już kilka osób. Akcja ratownicza wciąż trwa.

Strażacy z grupy HUSAR dotarli do Turcji we wtorek, 7 lutego o godz. 02:29 czasu lokalnego. Tureckie władze zdecydowały o skierowaniu Polaków do prowincji Adiayaman, gdzie prowadzone są intensywne działania poszukiwawczo-ratownicze w zawalonych przez silne wstrząsy budynkach.

Strażacy wyciągnęli spod gruzów już kilka żywych osób. We wtorek uratowano m.in. czteroosobową rodzinę, a w środę poinformowano o wyciągnięciu z gruzowiska 13-letniej dziewczynki. Strażacy starają się dotrzeć do kolejnych osób, które udało się zlokalizować na zasypanym terenie. O postępach akcji ratowniczej na bieżąco informuje na Twitterze Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

W akcji ratunkowej bierze udział 76 strażaków i 8 psów ratowniczych.

Źródło: KG PSP, wiadomosci.gazeta.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij