Grupa 50 ratowników górniczych oraz wojskowy personel medyczny dołączą do strażaków z grupy HUSAR, którzy prowadzą obecnie działania poszukiwawczo-ratownicze w Turcji.

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że na 8 i 9 lutego zaplanowano wysłanie do Turcji 50 ratowników górniczych. Ratownicy będą współpracować ze strażakami z grupy HUSAR, którzy prowadzą działania poszukiwawczo-ratownicze w związku z poniedziałkowym trzęsieniem ziemi.

Wyjazd ratowników potwierdził na Twitterze premier Mateusz Morawiecki: – Do Turcji ruszają polscy ratownicy górniczy. Skala tragedii jest tak ogromna, że potrzebna jest każda pomoc.

Do Turcji zostanie też wysłane polskie wojsko. – Wojsko Polskie pomoże Turcji w walce ze skutkami trzęsienia ziemi. Dziś kierujemy tam personel medyczny z Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia, łącznie 52 osoby, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Do Turcji wyleci także mobilny punkt pomocy wraz z wyposażeniempoinformował na Twitterze wicepremier Mariusz Błaszczak.

Źródło: www.wnp.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij