Akcja ratowniczo-poszukiwawcza w Turcji powoli się kończy. Polscy strażacy mają wrócić do kraju w środę, 15 lutego.

Strażacy z grupy HUSAR Poland brali udział w akcji ratowniczo-poszukiwawczej na terenie Turcji, która ponad tydzień temu została zniszczona przez potężne trzęsienie ziemi. W działaniach wzięło udział 76 strażaków oraz 8 psów ratowniczych.

Dzięki pracy grupy HUSAR udało się zlokalizować pod gruzami kilkanaście żywych osób.

Powrót strażaków do Polski zaplanowano na 15 lutego. Z członkami grupy HUSAR spotkał się 13 lutego mer miasta Besni. Mer podziękował strażakom za zaangażowanie i wsparcie: „Uratowaliście ludzi, naszych braci i siostry, naszych bliskich, którzy byli uwięzieni pod gruzami. Kiedy straciliśmy nadzieję, odzyskaliście ją dla nas. Możecie traktować Besni jako swoją drugą ojczyznę”

Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij