Pies ratownik Orion, który brał udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji, przebywa obecnie pod opieką weterynarzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Pies Orion brał udział w akcji poszukiwawczo-ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji. Pies i jego przewodnik, kpt. Albert Kościński, należą do złożonej z 76 strażaków i ośmiu psów ratowniczych grupy HUSAR, która przebywała w Turcji od 7 do 15 lutego. Polscy ratownicy wyciągnęli spod gruzów 12 osób.

Po powrocie do Polski Orion został kompleksowo przebadany w Przychodni Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jak mówi dr Maciej Grzegory z UPWr, pies ratownik ma uraz łapy, jest osłabiony i mocno schudł.

Zależy mi, by Orion został odpowiednio zaopiekowany. To mój przyjaciel, który sporo przez ostatnie dni przeszedł. To  było siedem dni pracy od rana do wieczora, w ciężkich warunkach, ale niemal z każdego miejsca, które Orion wskazał jako to, gdzie pod gruzami mogą być żywi, ratownicy wyciągali potem ludzi powiedział kpt. Albert Kościński, przewodnik psa ratownika.

Źródło: www.rmf24.pl, Uniwerystet Przyrodniczy we Wrocławiu (Facebook)

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij