Wczoraj, tj. 22 lutego, wiceminister Maciej Wąsik oznajmił o wyposażeniu jednostek OSP w 675 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził w środę zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Łącznie, do jednostek trafi 675 pojazdów, w tym:

  • 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych,
  • 417 średnich,
  • 78 ciężkich.

Warto podkreślić, że od 2016 roku do strażaków trafiło już 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym roku, OSP otrzymają także inny sprzęt strażacki, na który przeznaczone zostanie ponad 236 milionów złotych.

Dotyczyć to będzie m.in.:

  • środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne),
  • sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu),
  • sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

Liczba przekazanych pojazdów i zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów dostępna jest tutaj.

Źródło: gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij