Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie została bez samochodu. Pojazd jednostki został wycofany z eksploatacji z powodu złego stanu technicznego.

Strażacy z OSP w Wejherowie poinformowali na Facebooku o wycofaniu z użycia samochodu GBA Renault. Podczas rutynowej kontroli stanu hamulców i zawieszenia okazało się, że pojazd jest w bardzo złym stanie technicznym i nie może być wykorzystywany do akcji ratowniczych.

Wóz służył strażakom OSP od 2014 roku, dokąd trafił z JRG nr 1 w Wejherowie. Przez 9 lat samochód był wykorzystany w około 1000 zdarzeniach.

Jak komentują druhowie z Wejherowa w komunikacie na Facebooku, spotkało ich „ogromne nieszczęście”. Strażacy podkreślają, że nadal będą nieść pomoc mieszkańcom regionu przy pomocy drugiego pojazdu dostępnego w jednostce, lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GLBA Mitsubishi.

Pojazd ten, co prawda, ze względu na swoje niewystarczające parametry techniczne i użytkowe nie spełnia żadnych kryteriów, jakimi kierują się korzystający z procedur dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP podczas dysponowania sił i środków do zdarzeń, lecz pozostajemy w gotowości do niesienia pomocy przy użyciu sprzętu, jakim obecnie dysponujemynapisali druhowie z Wejherowa.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie (Facebook)

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij