Specjalne kontenery do gaszenia samochodów elektrycznych trafiły do wyposażenia dwóch jednostek – krakowskiej i wrocławskiej.

Strażacy z 5. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krakowie oraz JRG-7 KM PSP Wrocław mają do dyspozycji nowe elementy wyposażenia. Do jednostek trafiły specjalne kontenery do gaszenia samochodów elektrycznych.

Pożary samochodów elektrycznych to coraz powszechniejszy problem. W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do zdarzeń z udziałem „elektryków” 10 razy, natomiast w 2021 roku – 4 razy.

Ugaszenie płonącego samochodu elektrycznego wymaga ogromnych nakładów wody i czasu. Specjalny kontener umożliwia natomiast bezpieczne i bardziej efektywne chłodzenie pojazdu.

Źródło: strażacki.pl, krakow.tvp.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij