Trzech instruktorów z Działy Doskonalenia Zawodowego i Poligonu SGSP oraz ratownicy ze Stacji Ratownictwa Morskiego Służby SAR wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach.

Ćwiczenia odbyły się na początku marca w Świnoujściu. Szkolenie składało się z dwóch założeń na otwartych wodach – uczestnicy poszukiwali osób dryfujących na morzu oraz udzielali pomocy ofiarom awarii i pożaru statku.

Instruktorzy z SGSP poznali ponadto strukturę organizacyjną SAR, procedury działania jednostek, funkcjonowanie Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego oraz wyposażenie i zaplecze techniczne stacji brzegowej.

W trakcie szkolenia zrealizowano również ćwiczenie praktyczne z wykorzystaniem statków SAR 1500, w trakcie którego funkcjonariusze SGSP pozorowali osoby poszkodowane w wodzie.

Źródło: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, remiza.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij