Komenda Główna PSP podała statystyki dotyczące wypalania traw. Wraz ze wzrostem temperatury takie zdarzenia stają się coraz częstsze.

Jak podała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, 18 marca (sobota) strażacy interweniowali 1630 razy, w tym przy 907 pożarach, 621 miejscowych zagrożeniach oraz 102 fałszywych alarmach 102.

W statystykach odnotowano 603 pożary traw oraz 13 pożarów w lasach. W poszczególnych województwach liczby te wyglądały następująco:

- woj. mazowieckie – 87 pożarów,
- woj. małopolskie – 82,
- woj. dolnośląskie – 71,
- woj. świętokrzyskie – 65,
- woj. podkarpackie – 58.

Do tej pory w 2023 roku strażacy odnotowali już ponad 22 tysiące pożarów traw.

Strażacy apelują o rozsądek i przypominają, że za wypalanie traw grozi kara pozbawienia wolności lub grzywna do 30 000 zł.

Źródło: KG PSP

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij