Członkowie grupy ratowniczej HUSAR Poland odebrali podziękowania od tureckiego ambasadora w Polsce za udział w akcji poszukiwawczo-ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji.

Ambasador Turcji Cengiz K. Firat złożył podziękowania polskim strażakom we wtorek, 21 marca. W spotkaniu w siedzibie Ambasady Turcji w Warszawie wzięli również udział komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny i nadbryg. Arkadiusz Przybyła, zastępca dyrektora Biura Planowania Operacyjnego KG PSP oraz kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki.

Chciałbym przekazać ogromne, niepomierne słowa wdzięczności za Wasze bohaterstwo, jakim wykazaliście się w trakcie akcji ratowniczej w Turcji. Pragnę podkreślić, że Polska była jednym z pierwszych krajów, które zaoferowały pomoc wysłania specjalistycznej grupy ratowniczej. Dzięki Waszym wysiłkom, Waszemu bohaterstwu udało się ocalić 12 osób, a przecież życie nawet 1 osoby jest bezcenne. Również pragnę podkreślić wysiłek naszych czworonożnych przyjaciół, których pomoc była nieoceniona. Ślady ich łap na gruzowiskach, które przeszukiwali, będą wiecznym dowodem naszej wielkiej polsko-tureckiej przyjaźni powiedział ambasador Turcji Cengiz K. Firat.

Andrzej Bartkowiak podczas uroczystego spotkania powiedział: – Pomaganie i ratowanie nie zna granic! Dziś jestem dumny, że mam przyjemność stać na czele tak wspaniałych ludzi. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Wam pomóc i zawsze będziecie mogli na nas liczyć! System ratowniczy w Polsce jest dziś tak skonstruowany, że możemy się jego siłą i mocą dzielić na świecie.

Źródło: KG PSP

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij