Jednostki OSP mogą wziąć udział w konkursie na dofinansowanie do zakupu średnich lub ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z pełnym wyposażeniem. Można już składać wnioski.

Konkurs na dofinansowanie z Unii Europejskiej trwa od 31 marca. Wnioski konkursowe można składać jedynie w formie elektronicznej za pomocą systemu MEWA. Działanie zostało ogłoszone przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i jest skierowane do podmiotów działających na terenie województwa mazowieckiego. Na realizację konkursu przeznaczono prawie 80 milionów złotych.

W ramach naboru możliwe będzie pozyskanie dofinansowania na zakup nowego średniego albo ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem. Wsparcia nie można pozyskać na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a także jedynie specjalistycznego wyposażenia. Dofinansowanie uzyskają tylko JST lub OSP, które zakupią w ramach projektu nie więcej niż jeden średni albo ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Ponadto jako element dodatkowy możliwe jest pozyskanie dofinansowania na realizację projektów edukacyjnych dotyczących zmian klimatu i ochrony zasobów wodnychczytamy na stronie projektu.

Wnioski konkursowe można składać przy pomocy platformy MEWA od 31 marca do 10 maja.

Konkurs odbywa się w ramach działania 2.4. Dostosowanie do zmian klimatu, typ projektu: „Sprzęt i infrastruktura do celów zarządzania klęskami i katastrofami” dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Źródło: mazowia.eu/bip/

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij