Państwowa Straż Pożarna uruchomiła aplikację, która wskaże lokalizację najbliższego schronu. Program został zaprezentowany na konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli MSWiA.

Uruchomienie aplikacji z adresami schronów zostało poprzedzone inwentaryzacją, która trwała od października 2022 roku do lutego 2023 roku. W tym czasie PSP przeprowadziła inwentaryzację schronów, miejsc ukrycia oraz miejsc doraźnego schronienia. Strażacy badali miejsca schronienia pod kątem użyteczności w przypadku konfliktu zbrojnego, jak również w przypadku wystąpienia różnych anomalii pogodowych.

Pomieszczenia, które zostały poddane inwentaryzacji należą do instytucji państwowych, samorządowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz do podmiotów gospodarczych prowadzących działalność użyteczności publicznej. W akcji wzięło udział ponad 13 tysięcy funkcjonariuszy straży pożarnej.

Według szacunków PSP w tzw. schronach profesjonalnych może się ukryć ponad 300 tysięcy osób. W miejscach ukrycia przewidziano przestrzeń dla ponad 1,1 miliona osób, a w miejscach doraźnego schronienia - dla blisko 47 milionów osób.

Z aplikacji można aktualnie korzystać w przeglądarkach internetowych. Już wkrótce powinna być dostępna w wersji do pobrania na telefony z systemem Android i iOS.

Źródło: samorzad.pap.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij