W dniach 12-13 kwietnia w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się warsztaty omawiające tematykę pojazdów elektrycznych i hybrydowych w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Podczas warsztatów prelegenci i uczestnicy starali się odpowiedzieć na aktualne pytania i problemy, z którymi borykają się strażacy – jak gasić samochody elektryczne i hybrydowe? Jakich technik użyć? Czy zatopienie pojazdu w kontenerze jest jedynym rozwiązaniem?

Poszczególne prelekcje prowadzili eksperci zajmujący się tematyką motoryzacyjną i energetyczną. Prelegenci kompleksowo omówili tematykę postępowania w sytuacjach awaryjnych zdarzeń drogowych na przykładach pojazdów konkretnych marek.

Uczestnicy szkolenia mieli również okazję zapoznania się z budową pojazdów z napędem elektrycznym i konkretnymi działaniami, które można podjąć w czasie akcji ratowniczo-gaśniczej z ich udziałem.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele komend wojewódzkich i ośrodków szkoleń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij