OSP Rokietnica podjęła decyzję o opuszczeniu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wskazują druhowie, przynależność do organizacji nie przynosiła im żadnych korzyści.

Jednostka OSP Rokietnica podjęła decyzję o opuszczeniu struktur Związku OSP RP podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania, które zostało zwołane 1 kwietnia 2023 roku.

Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ przynależność naszej jednostki do Związku nie wnosiła nic konkretnego w naszą działalność, a jednocześnie trzeba było wypełniać obowiązki wynikające z przynależności, m.in. takie jak robienie sprawozdań, raportów, płacenie składek, tworzenie struktur związku na poziomie gminnym czy też powiatowym ect...czytamy w oświadczeniu opublikowanym 18 kwietnia na Facebooku KSRG JOSP Rokietnica.

Jesteśmy społecznikami i trudno nieraz pogodzić życie prywatne ze społecznikostwem, dlatego formalności związane z funkcjonowaniem naszej działalności chcemy ograniczyć do minimum, tym bardziej, że wymagań, obowiązków oraz zdarzeń z roku na rok przybywa chociażby ze względu na ogromny rozwój naszej gminy dodają strażacy.

Jak zapewniają OSP, decyzja nie wpłynie negatywnie na działalność jednostki. Druhowie z Rokietnicy podkreślili ponadto, że są otwarci na współpracę z ZOSP RP, jeśli pojawią się taka możliwość.

Źródło: remiza.com.pl, KSRG JOSP Rokietnica

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij