Strażacy znaleźli się na pierwszym miejscu rankingu najbardziej poważanych społecznie zawodów w Polsce. Na drugim miejscu uplasowali się ratownicy medyczni, a tuż za nimi – pielęgniarki i lekarze.

Badanie „Ranking prestiżu zawodów i specjalności 2023” zostało przeprowadzone przez instytut badawczy SW Research ponad koniec kwietnia na reprezentatywnej grupie 1021 Polaków. To już trzecia edycja rankingu – pierwsza odbyła się w 2021 roku.

Od trzech lat strażacy dominują w rankingu społecznego zaufania. Na drugim miejscu – również niezmiennie od trzech lat – znaleźli się ratownicy medyczni. Na trzeciej i czwartej pozycji zestawienia umieszczono odpowiednio pielęgniarki i lekarzy.

Ranking, obejmujący 38 zawodów, zamykają trzy najmniej poważane przez Polaków profesje. Na 36. miejscu znaleźli się politycy, tuż za nimi youtuberzy, a na samym końcu influencerzy.

Pełny ranking jest dostępny tutaj: https://swresearch.pl/ranking-zawodow

Źródło: swresearch.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij