We wtorek, 23 maja w godzinach wieczornych doszło do niebezpiecznego zdarzenia w zakładzie produkującym panele podłogowe z tworzyw sztucznych w Jaśle (woj. podkarpackie).

Wezwani na miejsce strażacy otrzymali informację o toksycznym wycieku z jednego ze zbiorników znajdujących się w fabryce.

Jak relacjonował kapitan Krystian Depczyński, dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, w zbiorniku, w którym znajduje się pół tony polichlorku winylu, doszło do podwyższenia temperatury (do 130 stopni Celsjusza). – Ponieważ jeden z przewodów był rozszczelniony, doszło do wycieku oparów toksycznych i żrących oparów chlorowodoru powiedział dla tvn24.pl kapitan Depczyński.

Strażakom udało się schłodzić temperaturę zbiornika do 70 stopni Celsjusza. Akcja trwała prawie 5 godzin, a w  działaniach brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Z fabryki ewakuowano 58 osób, nikomu nic się nie stało.

 

Fot. bryg. Piotr Śmietana/ Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle

Źródło: tvn24.pl

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij